Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diety :

Jak zabránit nočním nájezdům na ledničku :

Prvním pravidlem je sníst denně šest až sedm porcí. Pokud jíme častěji a menší porce, pomáhá to zrychlovat náš metabolismus a rychleji tedy spalujeme a hubneme.

Pokud jíme pouze tři až pět porcí za den, tělo je ve stresu a zapíná šetřící cestu metabolismu, hubnutí se tím zpomaluje. Zároveň to, že stále něco jíte vás natolik zasytí, že to zabrání pocitům hladu večer.

Jezte dostatek vlákniny

Vláknina nás zasytí, zvětší objem žaludku a ten vyšle rychleji signál do centra sytosti o tom, že jsme již najedení. Zároveň zrychlí peristaltiku tlustého střeva, chodíme pravidelně na záchod, netrpíme zácpou.

Vláknina zároveň pohlcuje toxiny v tlustém střeve a brání tak vzniku střevních zánětů, možné přeměny buněk v rakovinotvorné a tím i posiluje imunitu. Dbejte na to, aby bylo v jídelníčku dostatečné množství bílkovin. Bílkoviny  je možno získat např. z masa, nejlépe krůtí, kuřecí, ryby, méně vhodné hovězí, méně vhodné je  vepřové. Vhodný zdroj bílkovin jsou  tvarohy ( sladký tvaroh, cottage sýr, běžné vaničky tvarohu), tofu sýr, fazole. Dostatečné množství bílkovin v jídelníčku pomáhá uvolňovat tuky z tukových zásob v buňce. Zároveň bílkoviny mají vysokou sytící schopnost, pokud si je dáme navečer, jistě nebudeme trpět takovými pocity hladu, než kdybychom si navečer dali něco sladkého či zeleninu.

Víc si přečtěte na www.zdraviweb.cz

Ovocné hubnutí:

Léto je ideální dobou pro formování postavy; v horku obvykle nemáme chuť na tučná jídla, máme více pohybu a stoupá i naše spotřeba ovoce a zeleniny, tedy základních stavebních kamenů zdravého životního stylu. Jestliže však žijete v přesvědčení, že stačí jíst jakoukoli zeleninu či ovoce a ručička na vaší osobní váze se bude plynule vychylovat stále více doleva, jste na omylu. I v sortimentu ovoce a zeleniny lze totiž najít různé nutriční hodnoty, od velmi nízkých až po hodně vysoké. Jednostranná konzumace nevhodného druhu ovoce/zeleniny proto může vaší postavě spíš uškodit než prospět.

Riziko jednostrannosti
Podle vyjádření Tamary Starnovské, místopředsedkyně Fóra zdravé výživy dává většina lidí přednost sladkému ovoci, jako jsou banány a hroznové víno, a značně jednostrannému sortimentu zeleniny, který tvoří především rajčata, okurky a papriky: "Jednostranná konzumace ovoce a zeleniny vede ke zvýšení energetické hodnoty stravy, například v případě nadměrného pojídání sladkého ovoce a pochopitelně také k příjmu stejných ochranných látek, obvykle v malém množství. Z banánů, hroznového vína, rajčat, okurek například nelze získat žádné zajímavé množství vitamínu C ani kyseliny listové."

Pokud chcete využít služeb ovoce a zeleniny pro svou štíhlou linii, měla byste především vsadit na rozmanitost jednotlivých druhů. Velmi rozšířená je například představa, že ananasová dieta vám definitivně odvane vaše přebytečná kila. "I když je například objektivně vhodné zařadit ananas, pro obsah vlákniny, do redukčního režimu, jeho větší dávky způsobují podráždění žaludku. Položku ovoce ani zeleniny bychom zkrátka neměli vytrhovat z kontextu místo toho bychom se měli zaměřit na jejich správné dávkování a zařazení do našeho celkového stravovacího režimu," uvádí Tamara Starnovská.

Ideální mozaika
Další problém nastává v okamžiku, kdy si svůj ovocně-zeleninový jídelníček sestavíte bez přihlédnutí k obsahu tuků a sacharidů v konkrétním ovocném druhu. Věděla jste například, že zatímco v melounu je zastoupení tuků prakticky nulové, avokádo vám jich dodá víc než dost. Oproti tomu má avokádo, stejně jako třeba jahody relativně malý podíl sacharidů, kterými vás ale přehltí kupříkladu banány, mango, ale i černý rybíz nebo švestky. A napadlo vás někdy, že hrášek má třináctkrát větší podíl sacharidů než pekingské zelí?

Pokud jde o energetickou hodnotu, uvědomte si také, že ta se výrazně lidí v případě čerstvého a sušeného ovoce. Jestliže svou chuť na sladké zaháníte sušeným ovocem, měla byste vědět, že například v padesáti gramech čerstvého banánu je jedenáct gramů sacharidů a 46 kcal, zatímco ve stejném množství sušeného banánu je už čtyřiačtyřicet gramů sacharidů a 173 kcal. U ananasu je to sedm gramů sacharidů a 28 kcal oproti dvaatřiceti gramům sacharidů a 135 kcal v sušeném stavu, jak uvádí fórum zdravé výživy. Ve světle těchto čísel se z hlediska udržování postavy jako poněkud neefektivní "zobání" sušených banánů u televize.

Dospělý člověk by měl za den zkonzumovat kolem čtyř set gramů ovoce a zeleniny denně. To je množství, které odpovídá známým pěti porcím těchto potravin. Jednou porcí se přitom rozumí například jeden šálek zeleninového salátu nebo ovocné šťávy, menší jablko či pomeranč, nebo jedna mrkev. Pokud se vám podaří skladbu ovoce a zeleniny správně namíchat a rozvrhnout, snížíte si koncentraci cholesterolu v krvi, ochráníte své srdce, zrychlíte i svou střevní peristaltiku a snížíte svou tělesnou hmotnost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Luxus

(Market, 27. 8. 2012 21:56)

Zní to nějak jednoduše,ale určo vyzkouším...

ahoj

(verda, 29. 8. 2006 21:39)

doporučuji
http://www.relaxace.estranky.cz/stranka/vikend-zdraveho-hubnuti