Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvy- Stručný význam

th_colours.gifth_colours.gif

 Bílá:
+Čistota, dokonalost, nevinnost, spolehlivost, láska k pravdě
-Chlad

Černá:
+Důstojnost, schopnost obnovy, návrat
-Násilí, strach, temnota

Červená:
+Láska, vášeň, síla, dobyvačnost
-Vztek, nenávist

Fialová:
+Mystika, magie, proměna, citlivost
-Žal, pokání, odpor

Modrá:
+Klid, mír, uvolnění, jistota, vytrvalost
-Nuda, prázdnota

Oranžová:
+Zdraví, chuť do života, síla, odvaha, energie
-Lehkomyslnost

Růžová:
+Romantika, jemnost, láska
-Bezbrannost

Tyrkysová:
+Komunikace, humor, půvab, přátelství, družnost
-Přehnaná ctižádost

Zelená:
+Rovnováha, růst, naděje, stálost, živost, uzdravení
-Netečnost, moc

Žlutá:
+Slunce, radost, osvobození, touha po svobodě
-Povrchnost, závist

Když máte rádi bílou, jste spontánní a všestranní, neboť bílá barva je vlastně směsicí všech spektrálních barev. Jestliže však bílou nesnášíte, pak s vámi pravděpodobně není něco tak docela v pořádku. Člověk, který nenávidí bílou barvu, je opravdu ojedinělý.
Vyznavači černé skrývají patrně před světem svou pravou tvář a lidé si o nich mohou učinit zcela zkreslenou představu. Ačkoli jsou ve skutečnosti citliví a trochu tajuplní, okolí je velmi často považuje za povrchní a nedůvěryhodné. Jejich jednání a rozhodnutí mohou být ukvapená a v jejich nejskrytějším nitru je přítomen pro test proti celému světu. Jestliže černou naopak nesnášíte, zřejmě milujete život, květiny, zvířata i lidi. Nezříkáte se svého osudu a máte přehled nad svými rozhodnutími.
Pokud máte slabost pro červenou, jste velmi impulzivní a vitální. K životu přistupujete aktivně a naplno. Snadno se rozčílíte, ale dovedete věci posuzovat rychle a s jistotou, nechybí vám tvůrčí úsilí. Své myšlenky i činy vášnivě hájíte. Vaším hlavním životním cílem je uspět a zvítězit za každou cenu. Jestliže červenou naopak nenávidíte, jste velmi citliví a snadno zranitelní. Potřebujete spíše ochranu druhých. Úzkostlivě se vyhýbáte každé nebezpečné či choulostivé situaci.
Obliba fialové napovídá, že jste citliví a intuitivní. Rádi okouzlujete sebe i druhé. Máte vysoké intimní a erotické cítění. Nechybí vám rovněž smysl pro porozumění. Když fialovou odmítáte, postrádáte zřejmě klid a jistotu. Pokud budete trpěliví a vytrvalí ve svých životních plánech a touhách, jistě časem dojde k naplnění vašich skrytých přání.
Hnědá je barvou odvážných a smyslných lidí. Svou cestu si budete prosazovat i za cenu, že byste měli tvrdě narazit. Pro svůj život potřebujete dostatek pohodlí. Jestliže hnědou nenávidíte, jste tvrdohlaví, máte bystrý rozum a smysl pro humor. Nebýváte rádi sami nebo opuštěni a proto často vyhledáváte společnost.
Když máte rádi kolem sebe či na sobě modrou, jste jistě (či jednou budete) dokonalými partnery v manželství. Dokážete vycítit vhodnou míru při jednání i ve společnosti, jste opatrní a vždy přístupní spolupráci či kompromisu. Máte velkou potřebu klidu a harmonického prostředí bez hádek a zbytečného rozruchu. Přesto zřejmě nejste v životě úplně šťastni, nikdy to ale nepřiznáte. Jestliže modrou nesnášíte, jste sice velmi tvrdohlaví, ale máte také dost nevyrovnanou povahu. Schází vám důvěra druhých lidí a pocit vnitřního klidu.
Pokud dáváte přednost oranžové, jste dobrosrdeční a přátelští. Občas však můžete být také poněkud vznětliví a nekompromisní. Neradi se podřizujete druhým a spíše se snažíte prosadit si svou pravdu. Pokud oranžovou v oblibě nemáte, zřejmě vás trápí nějaké problémy. Možná je to jen momentální úbytek jak duševních, tak fyzických sil.
Máte-li rádi šedou, jste spíše nenápadní a držíte se při zemi. Občas byste nejraději vůbec nevycházeli z domu. Pokud šedou naopak nevyhledáváte, jste typem velmi angažovaného člověka. Láká vás všechno nové, jakákoliv změna i tvůrčí myšlení. Jste vyrovnaní a nebojíte se žádných překážek.
Milujete zelenou? Patrně máte vyrovnanou povahu, jste čestní a rádi pomáháte druhým. Nechybí vám vytrvalost. Přesto se však cítíte osamělí - snad proto, že vás přátelé považují za poněkud chladné a namyšlené. Jestliže zelenou nesnášíte, nemáte dost silnou vůli a nedaří se vám řešit problémy.
Na žlutou si potrpí ti, co rádi a bez zábran popustí uzdu své fantazii a některým dobrodružným a někdy i velmi odvážným myšlenkám. Pro svůj život potřebujete tvůrčí práci, jenž vás plně zaujme, a partnera, který je na tom stejně jako vy. Vkládáte velké očekávání a naděje směrem k budoucnosti. Jestliže však žlutou moc v lásce nemáte, jste zřejmě poněkud zklamáni životem nebo druhými lidmi. Lépe se také vypořádáte s praktickými problémy než se situacemi, které vyžadují trochu fantazie. Potřebujete jediné - projevit více odvahy. A potom už nebude stát nic v cestě, abyste vzali svůj život do vlastních rukou.

Např.... :D crazy