Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozejděte se s ním, když...

Mu vaše matka připadá přitažlivější než vy.
Když mu jeho matka připadá přitažlivější než vy.
Lže svým kamarádům, protože stejně tak bude lhát i vám.
Poslední kompliment, který jste od něj slyšela byl: "Dobrý knedlíky."
Dokáže směrem k vám vyslovit jakýkoli vulgarismus, nebo dokonce sáhnout k fyzickému násilí.
Na vás má vyhrazenou právě a jenom středu a nikdy jindy se v jeho blízkosti nemůžete ani mihnout.
Vám už poosmé přísahá, že i tato slečna je pouze jeho neteří, kterou vám ještě nestihl představit.
Každá jeho věta začíná: "To moje bývalá"
Vás srovnává s vašimi kamarádkami a ony z toho téměř vždy vyjdou lépe.
Vám po sexu sdělí, že hodné holky nekřičí.
Trnete hrůzou pokaždé, když otevře pusu a děsíte se, co z něj zase vypadne.
Ho svým známým představujete jako kamaráda.
Balí vaši sestru.
Balí vašeho bratra. ( to se moc často ale nestane)
Se posmívá lidem a věcem, které jsou pro vás důležité.
Vám tvrdí, že koná dobrý skutek tím, že s vámi chodí.
Jediný dárek, který jste od něj kdy dostala, byla firemní propiska s bločkem.
Se po setkání s ním pravidelně cítíte mnohem hůř než předtím.
Vám tvrdí, že na deseti pivech denně není nic divného.
Dokáže použít větu: "Jestli se ti to nelíbí, můžeš jít."
Nerozumím slovu: "Ne."
Vás nerozbolí hlava jen před sexem s ním, ale i po sexu.
Se za něj stydíte.
Byste nemohla přísahat na to, že vás má rád.
Považuje-li za obstojný argument: To bych přece klukům nemohl udělat.." 
U pokladny vždycky náhodou zapomene peněženku.
Když ho přistihnete oblečeného ve svých kalhotkách. (jestli nebouchnete smíchy)

Hodíte se k sobě?

Obrazek

Existují vztahy, které i po několika letech trvání stojí na velmi vratkých základech a jakýkoli závan emocí nebo krize je může nenávratně poničit. Lidé v nich si nikdy nejsou úplně jistí, jestli je jejich partner/ka tím člověkem, s kterým by mohli strávit zbytek života. Neustálé pochybnosti, nedostatek důvěry a absence souznění potom takový vztah pomalu rozloží zevnitř. Naproti tomu stojí partnerství, u kterých je všem už po pár měsících jasné, že jejich účastníci jsou si souzeni a výborně se doplňují.

Jaká je však hranice mezi idylickými a přežívajícími páry? Psychologové se na tuto otázku snaží odpovědět už několik desítek let a za tu dobu realizovali řadu výzkumů na toto téma. Z nich vzešlo několik pravidel, které platí pro většinu lidí a které signalizují, že ten který vztah stojí na pevných základech a má významnou šanci na přežití.

1. signál: Zrcadlení
Opět se tady dostává ke slovu neverbální komunikace, na kterou psychologové nedají dopustit. Četné výzkumy totiž prokázali, že lidé, kteří jsou zamilovaní, se bezpečně poznají podle toho, že nevědomky zrcadlí svoje pohyby. Kouzlo tohoto neverbálního gesta však spočívá v tom, že zrcadlení se netýká pouze čerstvě zamilovaných párečků, ale i partnerství, která jsou sehraná a kvalitní. Všímejte si při komunikaci se svou drahou polovičkou, jestli napodobuje vaše pohyby. Nemusí se jednat přímo o identický odraz vašeho gesta, ale například když vy si sáhnete do vlasů, on/ona zvedne za chvíli ruku k obličeji. Vy se pohodlně opřete do křesla, abyste na něj/ní měli lepší výhled, on/a se také odkloní. Samozřejmě nelze očekávat, že váš/vaše partner/ka bude zrcadlit veškeré vaše pohyby, ale jde o celkový dojem. Pokud se pokaždé, když se k němu/ní přiblížíte, bezděčně o kousek oddálí, nesvědčí to o právě dobrých vztahových vyhlídkách.

2. signál: Jste ochotní slevit ze svých návyků.
Je hezké, pokud jste neotřesitelní ve svých názorech a za každé situace si trváte na svém. Zásadovost je určitě skvělá osobnostní vlastnost, ale pokud nejste schopní ustoupit ze svých doposavad zajetých návyků, váš vztah nemůže počítat s dlouhou trvanlivostí. Psychologové také upozorňují na skutečnost, že vztahy, v nichž stále ustupuje jen jeden z partnerů, mají sice naději na delší přežití, ale rozhodně nejde o partnerství, která by se mohla pyšnit visačkou: spokojený vztah. Je samozřejmé, že ze svých předchozích vztahů jste si do svého současného přinesli spoustu návyků a zvyků, o kterých máte pocit, že jsou úspěšné a jediné možné. Uvědomte si ale, že ten druhý je na tom úplně stejně a i on/a je o svém chování přesvědčený/á, že je velmi efektivní a úspěšné. Schopnost měnit zajeté zvyky a zvyknout si na nový řád je podle odborníků jedním z nejzásadnějších předpokladů partnerského fungování.

3. signál: Půjčujete si věci.
Vzájemné ochutnávání jídla, půjčování si oblečení a osobních věcí patří neodmyslitelně k prvotním fázím zamilovanosti. Pokud si vzájemnou otevřenost a vstřícnost dokážete uchovat i v pozdějším období, máte nejlepší předpoklady k tomu, abyste si chodili společně vyzvedávat důchody. Samozřejmě, že se nepředpokládá, že po deseti letech vztahu se budete zamilovaně krmit při romantické večeři ze svých talířů. Vtip je v tom, že se ten/ta druhý/á nezačne tvářit jako byste po něm chtěli amputaci nohy v koleni, když ho/jí požádáte o půjčení trička na spaní, ochutnávku z jeho/jejího jídla, nebo třeba o krém na popraskané rty. Vzájemné půjčování si věcí je základním předpokladem sdílení a intimity. Pokud k sobě navzájem pociťujete takovou odtažitost, že si prostě nedokážete představit, že by se ten druhý vyspal ve vašem tričku, jen těžko lze předpokládat, že dokážete společně sdílet vztah.

4. signál: Máte svůj vlastní program.
Přitahuje vás představa siamského dvojčete, které byste na sebe měli nalepené dne i nocí a nemohli byste udělat ani krok, aniž byste za sebou cítili jeho/její dech? Pokud netrpíte psychickou poruchou, nutně vám taková fantazie musí připadat přinejmenším nepříjemná. A přesně do tohoto stádia dospívají vztahy, kdy se jejich účastníci hned od začátku izolují od zbytku světa. Ostřihnout všechny kontakty, rezignovat na soukromý život a zasvětit svůj život pouze tomu druhému vypadá možná zpočátku jako idyla, ale jde pouze o rafinovanou cestu do pekla. Samozřejmě, že počáteční stádia zamilovanosti přirozeně svádějí k tomu, aby spolu partneři trávili většinu svého času. Pokud jste však tuto fázi nedokázali překonat a nevrátili jste se zpátky ke svým přátelům, koníčkům a vůbec soukromým zájmům, svědčí to o tom, že váš vztah se nevyvíjí zdravě. Je sice pravděpodobné, že váš vztah vydrží dlouhou dobu, nicméně zásluhu na tom rozhodně nebude mít jeho kvalita, ale setrvačnost a skutečnost, že zkrátka nebudete mít zázemí pro to, abyste mohli začít znovu a s někým jiným.

5. signál: Inspirujete se.
Tento signál patří k těm nejdůležitějším, které psychologické výzkumy vůbec odhalily. K tomu, aby mohl být vztah úspěšný a mohl se rozvíjet do budoucna je nutné, aby se partneři navzájem posouvali a obohacovali. Pokud vám ten/ta druhý nemá co říct a co nabídnout, rychle se ztrácí motivace k pokračování ve vztahu. To neznamená, že byste po několikaletém vztahu měli neustále vymýšlet třeskutá překvapení, ale nese to s sebou spíš přirozený vývoj osobnosti. Zamyslete se nad tím, co nového jste se ve svém vztahu naučili, co jste vyzkoušeli? Seznámili jste se s novými lidmi? Absolvovali jste činnosti, o kterých jste nikdy předtím nepřemýšleli? Poskytuje vám váš/vaše partner/ka nové pohledy a úhly názorů, které vás předtím nenapadly? Potom se nacházíte v kvalitním vztahu, který má dobré vyhlídky. Jestliže ale marně přemýšlíte, co vás vlastně nový vztah naučil, co nového vám přinesl a kam vás posunul, měli byste se také zamyslet nad tím, jestli by vás nakonec nejvíc neposunulo, kdybyste se přesunuli někam jinam

Hledá se....... Pan dokonalý !!!!

Obrazek

Určitě máš v hlavě dost jasnou představu, jak by měl vypadat tvůj miláček. Každá žena si vysní svůj ideál a je zajímavé, jak moc se tyto představy navzájem podobají. Odkud se tyto sny vzaly, dokáže vysvětlit psychologie - jedná se o prastaré pudy, které nás nutí vybírat si partnera tak, aby byl schopen sehnat pro nás a naše potomstvo potravu a ochránit nás před nepřáteli, divokou zvěří i před nepřízní počasí. To si s sebou neseme jako dědictví po našich praprapředcích a už jako malé holky sníme o báječném princi na bílém koni…Zcela jednoznačně převládá důraz na urostlou, vysokou postavu: žádný vychrtlík ještě medvěda na bezhlavý útěk nezahnal a pupkatý tlouštík taky příliš neoslní. V pomyslném top ten ženských ideálů vede bezkonkurenčně Robin Hood - zbojník ze Sherwoodu. Pěkný, neohrožený chlapík, který je navíc spravedlivý a čestný, nesnáší křivdu a trestá bezpráví. Mimochodem: jedná se o historickou postavu, která ale ve skutečnosti nebyla zdaleka tak romantická a   přitažlivá. Totéž platí o dalším ideálu - o Sandokanovi, což je takový Robin Hood z Malajsie, miluje dceru svého nepřítele Mariannu a chová se k ní jako džentlmen, ne jako macho, jak bychom od muže z těchto končin očekávali. Novodobý hrdina - Neo z Matrixu - s nimi může směle soutěžit, co se vlastností i přitažlivosti týká, jen nejezdí na koni, ale bravurně ovládá nějaký nadupaný auťák, nebo dokonce mezigalaktické vozidlo, zvládá několik bojových umění a běžně používá nejmodernější technologie. Takový hrdina má většinou za sebou velký milostný vztah, který ale skončil tragicky (nebo velkým zklamáním), není schopný hlubokého citu a teprve, když potká "tu pravou", je jí věrný až do smrti, miluje ji a je něžný, citlivý a tolerantní. Další novodobý hrdina je trošku výjimečný: Jack Sparow, pirát z Karibiku (Johny Depp), je spíš křehčí, zato je s ním opravdu sranda, je pohotový a umí shodit i sám sebe: to se cení.

Když to všechno podtrhneme a sečteme, musíme připustit, že ideální muž neexistuje. Ono - přiznejme si to - žít vedle takové kupy dokonalosti by moc velká zábava nebyla!

Jestli už svého miláčka máš a klape to, gratulujeme. Měla bys ale vědět, že pan Úžasný existuje pouze v tvé hlavě a v hlavě filmového scenáristy nebo spisovatele. Tvůj kluk ti nebude dokola opakovat, jak tě miluje a jak bez tebe nemůže žít. Kluci na tyhle řečičky moc nejsou, svou náklonnost projevují jinak. Na několika prvních schůzkách se tě snaží omráčit, a tak trochu (nebo i víc) se vytahuje - sportovní úspěchy, jak zatočil s partou, která šikanovala jeho kamaráda, jak úplně sám přespal v   horách za silné bouřky atd.: chce tě zkrátka přesvědčit, že sis moc dobře vybrala, že je statečný a silný chlapík, s kterým se nemáš čeho bát… Až si bude trochu jistější, že mu neutečeš, tak ubere plyn - a zmlkne. Kluci raději konají, než mluví. Jestli ti nebude opakovat zamilovaná vyznání (které my tak rády posloucháme!), neznamená to, že už tě nemiluje. Svou lásku projevuje jinak - ví třeba, jakou zmrzlinu ti objednat, nemusí se ptát. Všimne si, že vyšlo nové číslo tvého časopisu, a přinese ti ho na rande. Jen tak mezi řečí ti spraví rozbitou náušnici. A když je mu s tebou opravdu fajn, vezme tě kolem ramen: nádherné ochranitelské gesto, kterým dává celému světu najevo, že patříte k sobě a ať si někdo něco zkusí! Nauč se ho takhle vnímat. A oceň jeho lásku: dej mu pusu, dotkni se jeho ruky, pochval ho: chce vědět, že sis všimla, jak je úžasný. A na co si dát pozor? Každý si v sobě neseme výchovu z domova: pozoruj, jaký má ten tvůj vztah se svými rodiči, a hodně se dozvíš i o   něm. Kluk, který na první schůzce místo bohatýrských historek o své neohroženosti vykládá, jak skvělá je jeho "maminka", nebo dokonce "mamička", je evidentně svou matkou ovládán a bez jejího souhlasu neudělá prakticky nic. Taky neurvalé chování, především k holkám, vypovídá o tom, že není všechno v pohodě: tady asi vládne pevnou rukou otec, který nepřipustí odmlouvání a jiný názor.

Na závěr? Každý jsme z jiného těsta, co funguje u jednoho, nemusí zabírat u jiného: jestli jsi do svého kluka zamilovaná, on to určitě pozná a bude vám spolu opravdu fajn.

zdroj: lovetrap

Jak na kluky?

Obrazek

V létě je ideální příležitost prožít romantickou lásku. Jestli se v tvém okolí vyskytuje kluk, který se ti líbí a přitom neví, že existuješ, máme pro tebe pár rad a doporučení:

Úsměv - je strašně důležitý! Pevný pohled, pěkně z očí do očí, žádné uhýbání pohledem a úsměv: široký, ne jen lehce zvednuté koutky, ale ať jsou vidět zuby! Jen ať si všimne, že jsi ráda, že ho vidíš, jen ať má o čem přemýšlet! Uvažuj: kolik holek se na něho za den tahle pěkně usměje? Jeden milý, přátelský úsměv udělá hotové divy.

Zájem - projev zájem o jeho koníčky. Zjisti, co dělá rád, a zkus se k němu přiblížit touhle cestou. Například se rád večer co večer honí za míčem na místním fotbalovém plácku. Vyražte s kámoškami fandit, dávej najevo radost z jeho úspěchů. Ale pozor: jestli kluci něco nemají rádi, jsou to uječené holky. Takže povzbuzovat ano, ale decentně: nevřískat, nehulákat jako pavián - sice si tě patrně všimne, ale poklábosit půjde s nějakou tišší holkou. Nebo co takhle večerní koupání v   rybníku, kde on pravidelně rybaří? Přisedneš, zeptáš na to či ono, zachvěješ se zimou, půjčí ti mikinu - docela slibný začátek.

Vzhled - kluci samozřejmě vnímají, co nosíš, jak jsi učesaná, jestli pěkně voníš. Neberou to ale jako ty, kluci vidí až výsledek, totiž jestli ti to sekne. A buď si jistá, že ti sekne všechno, v čem se cítíš dobře, uvolněně, jistě (pokud to samozřejmě nejsou vytahané tepláky a staré tričko po tvém sourozenci, které by potřebovalo vyprat a zašít!). Jasně, pokud provozuješ ty sama nějaký sport, předpokládá se, že se zpotíš a umažeš. Jenže pak se vynoříš z koupelny bez poskvrnky, voňavá (nepřežeň to s vůní: hektolitr silné voňavky ho naplní nejistotou a taky pozor na šminkování. Rtěnka jakoby nanášená zednickou lžící a do dálky jiskřící oční stíny ti k úspěch moc nepomůžou!) Na co si dej vždycky pozor, jsou vlasy. Kluci se jich rádi dotýkají, musí tedy k pohlazení přímo vybízet. Je fuk, jestli máš účes jako vrabčák, nebo dlouhý romantický cop, hlavně měj vlasy vždy čisté, pokud možno hebké a lesklé.

Drobné ženské lsti, jak na sebe strhnout jeho pozornost, jsou v této hře zvané flirtování povolené: bezradnost ("Prosímtě, já se v tom jízdním řádu vůbec nevyznám, můžeš mi říct, kdy mi jede nejbližší autobus?") Muži rádi dávají najevo převahu, proč toho malinko nevyužít?! Nebo snad nejstarší fígl: potkáte se a tobě "náhodou" vypadne z ruky plážová taška, kabelka nebo třeba láhev s pitím. Jestli se vrhne k zemi a začne pomáhat se sbíráním, je napůl vyhráno. Přidej se, pak už jen letmý dotek rukou, pohled zblízka do očí… Pamatuj, že už kdysi dámy pouštěly na zem své hedvábné kapesníčky, aby jim je objekt jejich zájmu mohl podat. Nic nového pod sluncem.

A když už je "ruka v rukávě" a máš se svým miláčkem domluvenou první schůzku ve dvou, nezapomeň na pár užitečných drobností:

Na rande doraž včas, maximálně s několikaminutovým zpožděním. Uvaž, co si o tobě pomyslí kluk, kterého necháš hned napoprvé půlhoďku čekat? Že ti nestojí za to abys přišla přesně, že si ho tudíž asi moc nevážíš…

I když jsi nervózní, nedej to na sobě moc znát: nemávej rukama, snaž se je udržet v klidu, pokud se budeš neustále dotýkat vlasů, oblečení, tváře, pozná úplně KAŽDÝ, že máš nervy na pochodu.

Nech ho mluvit, kluk tě chce okouzlit, bude se před tebou asi trochu vytahovat, protože se ti chce ukázat v co nejlepším světle, dokázat ti, žes neudělala chybu, když jsi právě teď s ním. Budeš-li jeho vyprávění přerušovat dotazy na značku jeho džín, zaměstnání rodičů nebo výši kapesného, pravděpodobně tě zařadí do kategorie povrchních holek, které není třeba brát moc vážně.

Taky není dobrý nápad smskovat, byť třeba jen kámošce. Co by sis pomyslela ty, kdyby během vašeho rande vytáhnul mobil a začal smolit textovku?!

A kdy hodit zpátečku? Kromě toho, že se na tebe začne sápat v prvních pěti minutách (čímž dává najevo, že si tě asi moc neváží), doporučujeme ubrat plyn, když má tendenci mluvit nepěkně o svých bývalkách, když neustále fňuká, že mu nikdo nerozumí, zato každý ubližuje, a když ti začne vypočítávat, jaké choroby prodělal, jaké docela určitě má a kolik tablet musí denně spolykat, aby vůbec zůstal naživu.

Na rande doraz včas, maximálne s niekoľkominútovým meškaním. Uváž, čo si o tebe pomyslí chalan, ktorého necháš hneď po prvý krát polhodinu čakať? Že ti nestojí za to, aby si prišla presne, že si ho asi veľmi nevážiš...

Aj keď si nervózna, nedaj to na sebe poznať, nemávaj rukami, snaž sa ich udržať v pokoji, pokiaľ sa budeš neustále dotýkať vlasov, oblečenia, tváre, všimne si úplne KAŽDÝ, že si nervózna.

Nechaj ho hovoriť, chlapec ťa chce okúzliť, bude sa pred tebou asi trochu vyťahovať, pretože sa ti chce ukázať v čo najlepšom svetle, dokázať ti, že si neurobila chybu, keď si práve teraz s ním. Keď budeš jeho rozprávanie prerušovať dotazmi na značku jeho džínsov, zamestnanie jeho rodičov, alebo výšku vreckového, pravdepodobne ťa zaradí do kategórie povrchných dievčat, ktoré nie je treba brať vážne.

Tiež nie je dobrý nápad smskovať, napríklad len kamarátke. Čo by si si pomyslela ty, keby behom vášho rande vytiahol mobil a začal smskovať?

A kedy hodiť spiatočku? Okrem toho, že ťa začne obchytkávať v prvým piatich minútach (čím dáva na javo, že si ťa neváži), odporúčame ubrať plyn, keď má tendenciu hovoriť nepekne o svojich bývalých, keď neustále fňuká, že mu nikto nerozumie, zato každý ubližuje, a keď ti začne vypočítavať, aké choroby prechodil, aké určite má a koľko tabletiek musí denne užívať, aby vôbec ostal nažive.

A pokiaľ prvé rande prebehne v pohode a tešíš sa na ďalšie stretnutie, tak ti môžeme iba popriať, aby si prežila pekné, zaláskované leto a aby si čo najdlhšie cítila šteklenie motýlích krídel v bruchu.


A jestli první rande proběhne v pohodě, jestli se už těšíš na další setkání, tak ti můžeme jenom přát, abys prožila pěkné, zaláskované léto a abys co nejdéle cítila šimrání motýlích křídel v břiše.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

web

(BOY* OnO97 *, 2. 10. 2010 13:34)

www.cs-f.wbs.cz hraji pouze drsny kluci a drsny holky!Pripoj se at vis jak zbalit kluka =)

Hahahha

(BOY* OnO97 *, 2. 10. 2010 13:33)

Hahaha,mas to tady hezky! =) ale neco byjsi mnela dodat!Kluci -nechteji kazdou co hned nanej cumi a usmiva se.
Chteji srandu blbosty...
A kdyz jsme utoho tak se pridam web.Klidne to zmas ...Ale budu vdecny kdyz to nechas

jako ¨ze

(Claire*admin*, 19. 7. 2008 23:26)

ne ptakem ale ze k nim cucha :D

Oblékl si kalhotky => Kick?

(Incognito - prohibito, 23. 5. 2007 18:18)

Jaký je důvod, proč se rozejít s klukem, když ho přistihnete ve svých kalhotkách? Chcete snad, aby byly nějaké jiné? Vždy je třeba o tom mluvit a nikdo neví, že se vám to nezalíbí. Právě naopak může být počáteční šok a i smích vystřídán jistým dojmem, že kluk vypadá roztomile a může to být i něžné oživení vašeho intimního života. Není to pravidlem, ale stejně tak není pravidlem, že takový kluk zaslouží kopačky. To už ale záleží na vkusu a hlavně intelektu každé dámy.