Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak mít krásné vlasy

Obrazek

1. Speciální tužidla
S jejich pomocí získají vlasy nadýchaný objem. Některé dokáží zpevnit vlasy na celých 24 hodin a nemusíte mít obavy, že by vlasy byly slepené, naopak účes je pružný a vypadá velmi přirozeně.

2. Speciální šampóny
I šampóny se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodávají větší objem.

3. Střídejte pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte si pěšinku jednou vlevo, podruhé zas vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.

4. Správné vysoušení
Rozhodně na vlasy, ze kterých ještě stéká voda, nenanášejte stylingové přípravky. Nejdříve je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než jste původně chtěli.

5. Nepřehánějte to s kondicionérem
Kondicionér dělá vlasům dobře, ale pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Profesionální kadeřnice doporučují nanášet kondicionér i balzám jen na délku vlasů, ne na pokožku hlavy.

6. Lakujte ke kořínkům
Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Jak? Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu postříkejte zlehka lakem na vlasy. Nebo jinak - použijte lak se speciálním aplikátorem (zúžená hubička) a nastříkejte ho přímo ke kořínkům vlasů, které nesmějí zplihnout.

7. Jemné vlasy - lehký styling
Jemné vlasy nesmíte zatěžovat spoustou pěny, gelu, vosku nebo laku. Používejte zásadně jen přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze nezbytné množství. Jinak vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu od začátku.

8. Každodenní mytí
Nevěřte tomu, že časté mytí vysušuje vlasy. Pravda je, že jemné vlasy vypadají dobře jen po umytí šetrným šampónem. Ale i na ostatní vlasy je vhodné používat šampóny určené pro každodenní mytí.

9. Masky pro jemné vlasy
Nepoužívejte obyčejné vlasové masky na jemné vlasy. Vyzkoušejte přípravky, které obsahují mořské řasy, protože právě ty dělají jemným vlasům dobře.

10. Osvěžení účesu
Stejně jako pleť i vlasy potřebují občas v horkých dnech vzpruhu. Proto je během dne postříkejte mlhou, vetřete do nich trochu tužící pěny, pomačkejte a nechte volně uschnout. Jestliže nechcete utrácet za mlhu peníze, můžete si ji klidně udělat sama: do prázdné lahvičky s mechanickým rozprašovačem nalijte jakoukoliv minerální vodu.

11. Barevné pramínky
Blonďaté pramínky rozzáří účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Kromě toho se zároveň zvětší i celkový objem účesu. Každé odbarvení i barvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Jediné, na co musíte myslet je, že vlasy musí vypadat zdravě, nesmějí ztratit lesk a pružnost. To vše jim zajistí vlasové kúry a balzámy pro jemné vlasy.

12. Před spaním
Máte-li dlouhé vlasy a chcete je mít přes den krásné, tak je večer vyčešte vzhůru a stáhněte do ohonu. Ráno budete mít bohatou zvlněnou hřívu.

13. Používejte difuzér
Jemné kudrnaté vlasy mírně natužte a vysušte je difuzérem. Získáte pružné, lehké a pohyblivé kučery.

14. Sušení přes hlavu
Poddajné vlnité vlasy, jak dlouhé, tak i kratší, získají při tomto způsobu objem a budou vypadat velmi přirozeně. Vlasy natužte, přehoďte je přes hlavu, zvedejte prsty a fénujte. Pak stačí pohodit hlavou zpět a účes jen upravit rukama.

15. Ochlaďte si vlasy
Pokud jste zvyklá upravovat si vlasy fénem a kartáčem, neodstraňujte kartáč, dokud jsou vlasy ještě horké. Přepněte fén na studený vzduch a pramen vychlaďte. Účes vám tak bude lépe držet.

16. Natáčky
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost. Použijte hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte mít obavu, že budou vlasy vlnité. Prameny stačí natužit, natočit a vyfénovat. Nakonec můžete vlasy ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč.

17. Na střihu hodně záleží
Kvalitní sestřih potřebujete. Kadeřníci jemné vlasy většinou příliš nesestříhávají, protože slabé vlasy tak ztrácejí na objemu. Zato konečky a kontury potřebují zkušenou ruku. S opravdu kvalitním střihem si pak s účesem lehce poradíte, když si vlasy budete upravovat doma sama.

18. Který účes zvolit
Pro jemné vlasy se superkrátké účesy příliš nehodí, mnohem lépe budete vypadat v různých podobách mikáda.

19. Trik pro krátké vlasy
Pokud ráda nosíte krátké vlasy, můžete jim dodat objem tím, že prameny zvednete vzhůru, sepnete klipsou a vyfénujete.

20. Velký objem jinak
Prosušené prameny vlasů zvedejte vzhůru, ke kořínkům nastříkejte tužidlo a pramen vyfénujte

Barvení vlasů doma ? NO PROBLEM!

Ať už barvu svých vlasů měníte ráda a často, anebo se chystáte pro tento pokus poprvé, měla byste vědět, že barvení není žádná legrace. Barvu měňte jen, pokud máte vlasy v dobrém stavu. Suché a příliš poškozené vlasy absorbují barvu příliš rychle, a mohou se tedy nerovnoměrně nabarvit.

Výběr barvy
Při výběru barvy je ideální zvolit si barvu lišící se jen o jeden až dva odstíny od původní barvy vlasů. Kupujte barvu raději tam, kde vám dokáží při výběru alespoň trochu poradit. Nic nezkazíte barvou, která je podobná vašemu původnímu odstínu vlasů, ale dokáže vlasy oživit  a dodat vyšší lesk. Pokud jste však černovláska a chcete se stát blondýnou, jediná rada zní - svěřte se odborníkům.

Škála barev je nepřeberná, záleží jen na vás, které dáte přednost. Co se týče typu barev, výběr máte ze čtyř druhů.

Permanentní barva je určena pro ty, kdo chtějí radikálně změnit svou stávající barvu. Mají maximální krycí schopnost a dlouhou trvanlivost. Barevný proces má dvě fáze - zesvětlující a spojovací. Amoniak nabobtná vlas a začne zesvětlovat přirozené pigmenty. Zároveň spojí barevné částice s aktivátorem, který je vždy součástí balení barvy. Tyto barevné molekuly se usadí ve vláknité vrstvě vlasu a jsou tak veliké, že nemohou být vymyty.

Přelivy naopak nemají schopnost zesvětlení a výrazné barevné změny, ale vlasy jsou jimi mnohem méně zatíženy než v případě klasických barev. Dodají přírodní barvě vlasů módní odstín a kryjí první šediny. Také dodají vlasům lesk.

Velmi oblíbené jsou také tónovače. Vyrábí se buď jako pěna, nebo šamponový sáček. Můžete díky nim měnit odstín vlasů doslova podle nálady. Předností je přijatelná cena, snadné použití a krásný lesk vlasů. Nevýhodou je jen kratší trvanlivost barvy.
 
Stále velice oblíbeným způsobem úpravy barvy vlasů je melír. Kontrast světlých a tmavých pramínků dodá účesu nový, zajímavý vzhled. Melír působí přirozeně, sluší snad každému věku.
 
Jak na to
Dnešní volně prodejné barvy se již nesou v duchu pohodlné a rychlé aplikace a poměrně krátké doby působení. Také barevný efekt bývá velmi přesvědčivý a vlasy po použití kvalitní značkové barvy získají nejen krásný sytý odstín, ale také lesk.

Několik dnů před barvením nepoužívejte vyživující kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek je mnohem méně intenzivnější. Pokud máte vlasy zničené nebo vybledlé sluncem, barva může být naopak mnohem intenzivnější.

Těsně před barvením si udělejte test citlivosti. Naneste malé množství barvicí směsi do loketní jamky a hodinu počkejte. Pokud vaše kůže výrazně zrudne, raději na tuhle barvu zapomeňte.

Pokud můžete, přizvěte si na barvení pomocníka, který vám bude barvu správně nanášet od krku směrem k čelu. Tam jsou vlasy jemnější a příliš dlouhé působení barvy by je mohlo poškodit. Pokud se barvíte sama, postupujte velmi pečlivě. Na středně dlouhých vlasech barvou rozhodně nešetřete a pořiďte si raději dvě krabičky. Všechny přísady namíchejte přesně podle návodu. Ruce si chraňte rukavicemi. Není vhodné barvu nanášet pomocí starého zubního kartáčku. Nejdříve barvu vmačkejte rukama, aby se lépe uchytila. Po chvíli použijte hustý hřeben a vlasy rozčešte.

Pokud znovu barvíte odrostlé kořínky, nanášejte novou barvu jen na nově narostlé vlasy. Jinak dojde k nestejnému obarvení a vlasy již nebudou mít všude stejný odstín.

Nechte barvu působit a poté ji smývejte tak dlouho, až bude z vašich vlasů stékat čirá voda. Teprve potom je umyjte šamponem určeným speciálně pro barvené vlasy. Po obarvení vlasů chvíli nepoužívejte žádné výživné kúry. Mohly by vám totiž barvu stáhnout.

Co se melíru týče, sama můžete dosáhnout dobrého výsledku, pokud si chcete zesvětlit či ztmavit jen několik pramínků podél obličeje. V balení barvy určené pro melírování je přibalen i aplikátor, díky kterému se vám podaří nanést barvu stejnoměrně. Pokud však toužíte po melíru, který bude vypadat přirozeně, a pramínky budete mít po celé hřívě, svěřte se do rukou kadeřníka. Jen z jeho rukou vypadá melír s použitím alobalu a štětce nejlépe.

Skvělý účes v každém počasí

Všechny to dobře známe. Dvě hodiny češeme, lakujeme nebo rozcucháváme své kadeře. A pak to přijde: vyrazíme ven a fičák nebo vlhko náš krásný účes zničí. Krásná a upravená můžete být za každého počasí. Stačí vědět jak.

Když prší
Déšť je jedním z nejsilnějších nepřátel upravených účesů. Deštivé počasí navíc někdy funguje podle zákona schválnosti: zrovna když jdete od kadeřníka, začne lít jako z konve. Braňte se! Mějte deštník v kabelce a rozhodně nenechávejte nic náhodě.

Pokud jste doma a na obloze vidíte tmavé mraky, připravte na to své vlasy. Smíchejte kapku nesmyvatelného kondicionéru a gelu, které si zlehka vetřete do vlasů. (Opravdu dbejte na to, aby to bylo jen trochu, jinak se vám vlasy ošklivě slepí.) Tato směs vám pomůže i když zmoknete. Až se dostanete do sucha, projeďte si kadeře jemně prsty. Díky kondicionéru budou vlasy hebké a gel zase udrží tvar. Pokud si běžně narovnáváte své vlnité nebo kudrnaté vlasy žehličkou, za deštivého počasí můžete tento rituál vynechat. Po umytí nechte kudrny volně uschnout a potom do nich vetřete přípravek na vlnité vlasy.

Když je sucho
Na první pohled suché prostředí nevypadá pro vaše vlasy nijak nebezpečně, ale zdání klame. Sucho bere vaší pleti i vlasům potřebou vodu. Účes nedrží tvar a konečky se víc třepí. Takový vzhled pak působí značně neupraveně. Abyste se tomu vyhnula, použijte výživnou masku, stačí pouze jednou týdně. Zapomeňte také na lak na vlasy, který kadeře dehydratuje. Vyzkoušejte proto lesk ve spreji, ale i s ním musíte zacházet opatrně. Protože když to přeženete, budou vlasy zatížené a zplihlé.

Když jste dlouho na slunci
Při opalování je třeba dávat pozor nejen na kůži, ale také na vlasy. Do kufru na dovolenou si proto nezapomeňte přibalit speciální kondicionér, který vaše vlasy ochrání před škodlivými vlivy slunečních paprsků. Také byste měla vědět, že vaše barva ztrácí na slunci svou intenzitu. Pokud jste brunetka, vetřete si opravdu maličko krému na opalování do vlasů. Díky tomu nebudou kadeře "vyšisované".

Když fouká vítr
Vítr působí na vaše vlasy úplně stejně jako slunce a sůl. Bere pokožce ochranné lipidy, bez kterých jsou vlasy vysušené, ztrácejí lesk a lámou se. Když je venku pořádný vichr, zapomeňte na extra tužící přípravky nebo různé pěny, které mohou kadeře vysušit. Účes si vytvarujte voskem na vlasy. Pokud máte delší vlasy a ráda je nosíte sepnuté, udělejte si radši uzel než culík. Ochráníte tak před větrem konečky.

Když je vlhko
Nemusí ani pršet, stačí jen, aby se zvýšila vlhkost vzduchu, a i ty nejrovnější vlasy se začnou mírně krepatět. Jestli je to vaše noční můra, pořiďte si sérum proti krepatým vlasům, a za pošmourných dnů ho noste v kabelce. Sérum vlasy zbytečně nezatíží, takže nebudou vypadat zplihle. Stejně jako za deštivých dnů si kadeře zbytečně nerovnejte. Vlhké prostředí má oproti ostatním  jednu výhodu: prospívá suchým, barveným i jinak poškozeným vlasům.

Nový trend v oblékání i účesech!

Obrazek

Původní podoba Street stylu byla inspirovaná pouličními bandami, takže se v ní objevovalo například hodně punkových prvků, volné kalhoty, kovové doplňky a rozcuchané účesy. Street style, který ale oprášili módní návrháři který je v současné době vysoce populární, vyznává jediné heslo: nos, co chceš a co je ti pohodlné.

Vrstvy a kombinace
Street style v oblékání se vyžívá v netradičních kombinacích. Máte dvě oblíbená trička a nevíte, které si ráno obléknout? Natáhněte si před sebe obě. Líbí se vám v obchodě kabelka netradiční barvy i vzhledu, k níž ale nemáte boty? Žádný problém. Prostě si ji vezměte k botám, které jsou vám nejpohodlnější.

Vrstvení, netradiční materiály, kombinace různých stylů (v módě je teď především kombinace elegantního a sportovního stylu), volné střihy a hlavně pocit svobody, jsou hlavními charakteristikami "stylu ulice." Mezi horké tipy patří například kabátek ve strohém army stylu, zpod kterého vykukuje svůdná krajková podprsenka. Vyloučeny nejsou samozřejmě ani elegantní modely, zakázaná je však upjatost a okázalé kopírování

Chaos na hlavě
Ve stejném duchu jako oblečení se nesou i účesy ve stylu Street style. V módě je uvolněnost, nespoutané kadeře a chaotické účesy

Pokud máte delší rovné vlasy, vystačíte si při jejich úpravě pouze s lakem. Nosí se objem, takže jej nastříkejte od kořínků ke konečkům vlasů, vmasírujte ho v kruzích a pak účes zpevněte.

Jste majitelkou kudrnatých kadeří? Tím lépe. Při jejich úpravě ve Street stylu si vystačíte s pěnovým tužidlem, které vetřete do vlasů v předklonu. Prameny vlasů poté lehce natupírujte u kořínků, nechte je splývat a účes vysušte zblízka pomocí fénu s difuzérem. Použití natáček a kulmy je přísně zakázáno.

Nosíte-li krátký sestřih, budete na jeho úpravu potřebovat fixační gel. Naneste si jej na konečky prstů, protáhněte prsty vlasy a zakruťte konečky. Ke zvýšení stupně fixace špičky bodlin mírně navlhčete a ještě jednou naneste trochu gelu. Nesnažte se své bodliny nijak uspořádat, vytvářejte je podle momentálního popudu a pamatujte, že "ulízané" účesy mají už po sezóně.

Extra tip: Jestliže vás Street style zaujal, můžete vyzkoušet novou řadu got2b, kterou na trh v září uvede Schwarzkopf, a která je určena přímo pro modelaci Street style účesů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Natalli, 9. 6. 2013 15:39)

Ahoj,chci se zeptat......Jestliže si chci nabarvit pouze konečky vlasů..a mám pěnovou barvu,takovou tu která se protřepává!Jak to mám udělat?:)

super

(Kája, 23. 12. 2010 21:46)

vážne super rady!!! Děkuji :))

vlasy

(annilinn, 29. 10. 2009 12:25)

diky za dobre rady.

Vlasy

(Džeina, 22. 3. 2009 14:02)

Ahoj, díky za spoustu rad a tipů co s mými vlasy.
www.kouzelnekoralky.estranky.cz

HAAAA

(Nill =o), 21. 7. 2008 14:39)

to dáš ! ukaž co v tobě je! hey!

jak se mám nechat ostříhat?

(bubák, 29. 9. 2007 10:38)

měl(a) bys to tu trochu vylepšit....je to nudný

......

(maryx, 17. 5. 2007 16:47)

Ahojky,moc pěknej bloček!Dost mi pomoch,takže moc děkuju,jentak dál:)

vlasy

(maryx, 17. 5. 2007 16:47)

Ahojky,moc pěknej bloček!Dost mi pomoch,takže moc děkuju,jentak dál:)

vlasy

(Claire*admin, 23. 2. 2007 23:28)

zeptej se kadeřnice co by ti slušelo hlavně nezapomeň říct jak by sis to přála :)

Vlasy

(Paja, 16. 2. 2007 15:49)

Já bych potřebovala vědět,JAK se mám nechat ostříhat,protože ¨po většině ostříhání vypadám strašně.

:-)

(:-), 1. 1. 2007 21:09)

Já osobně používám šampon od LR-cosmetic je to šampon s aloevera a je pravda že je trošičku draší ale ja už bych jinej nechtěla!!!!!!!!!!!!!!!!A v krámu ho neshanejte da se koupit pouze od LR-poradcu pro informaci si muzete na internetu najit stranky www.lr-cosmetic.cz Jsou to kvalitni vyrobky a mim vlasum tento sampon prospiva.

Vlasy

(Claire*admin, 17. 12. 2006 19:42)

ahojky, u každé značky je to jinak je osobně třeba delá dobře řada šampónů Garnier (regenerace a lesk) ale taky ti můžu prozradit na jeden trik na kterej sem přišla :) měla sem hoodně vlnitý a krepaný vlasy hrůza a tak sem si po každém mytí vlasů vetřela do vlasů pěnové tužidlo trochu vyfokala a udělala si "falešnej culík" s tim to nech uschnou a klidně i v tom spi vlasi sou ráno jemější a rovnější :) snat sem ti pomohla Claire

Vlasy

(Karolínka, 15. 12. 2006 20:00)

Moc dlouhy!!!A kolik stoji to serum proti krepatosti vlasu???